Offering you a complete choice of products which include reverb black fibreglass acoustic tile, reverb acoustic wooden ceiling tiles and acoustic false ceiling tiles.
₹ 65 / sq ft Get Latest Price
| Material | Woolen |
| Color | Brown |
| Edge Profile | Square Edge |
| Density | 850Kg/m2 |
| Country of Origin | Made in India |
| Business Type | Manufacturer, supplier |
| Size | 600 X 1200 mm |
| Brand Name | HS Acoustics |
| Ceiling Tile Shape | Rectangular |
| Type | Laminated |
We are manufacturer and trader. These tiles are square in shaped. These acoustic ceiling tiles are laminated.
₹ 105 / sq ft Get Latest Price
| Material | Woolen |
| Dimensions | 135 mm X 2438 mm |
| Color | Brown |
| Density | 850 Kg/m |
| Country of Origin | Made in India |
| Business Type | Manufacturer, Trader |
| Size | 135 mm X 2438 mm |
| Ceiling Tile Shape | Rectangular |
| Strip Width | 28 mm |
| Brand Name | HS Acoustics |
| Edge | Tongue Groove |
| Space Between Two Strip | 4 mm |
We are manufacturer and trader. These are high quality wooden acoustical ceiling tiles. These are rectangular in shape.
₹ 90.00 / sq ft Get Latest Price
| Material | Wooden |
| Thickness | 8 mm |
| Edge Profile | Square Edge |
| Country of Origin | Made in India |
| Business Type | Manufacturer, Trader |
| Size | 600 mm X 600 mm |
| Type | Laminated |
| Ceiling Tile Shape | Rectangular |
| Brand Name | HS Acoustics |
Ajay Sharma (CEO)
Hari Wood Kraft
First Floor, Plot No Q-1, Sharma Colony, Budh Vihar Phase-Ii
New Delhi - 110086, Delhi, India