Prominent & Leading Manufacturer from New Delhi, we offer 15 mm acoustic ceiling tile, 15 mm acoustical ceiling tiles, 8 feet acoustic ceiling baffle, 12 mm full tone acoustic ceiling tile, 15 mm wooden acoustic wall slat and 8 feet wooden acoustic wooden acoustic slat.
Get Latest Price
| Panel Thickness | 15 mm |
| Panel Size | 1200 x 600 mm |
| NRC | 0.7 |
| Surface Type | Fine |
| Edge Type | Square |
Get Latest Price
Get Latest Price
| Baffle Material | Wood Wool |
| NRC | 1.0 |
| Baffle Thickness | 50 mm |
| Baffle Size | 1200 x 600 mm |
| Color | Grey |
Get Latest Price
| Material | Wood Wool |
| Size | 600x600 mm (2x2 ft) |
| Thickness | 12 mm |
| Edge Type | Square |
| Humidity Resistance (RH) | RH 99% |
Get Latest Price
Get Latest Price
Get Latest Price
Get Latest Price
Ajay Sharma (CEO)
Hari Wood Kraft
First Floor, Plot No Q-1, Sharma Colony, Budh Vihar Phase-Ii
New Delhi - 110086, Delhi, India